Strona Główna BIP Strona Główna
Wojska Obrony Terytorialnej
 

Misją Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) - jako piątego, samodzielnego rodzaju sił zbrojnych, będzie obrona i wspieranie lokalnych społeczności w czasie konfliktu zbrojnego, jak również podczas klęsk żywiołowych lub katastrof.

Docelowa liczba żołnierzy WOT wyniesie ok. 53 000, a ich służba będzie trwała od 1 roku do 6 lat, z możliwością jej przedłużenia.
Do końca 2019 roku zaplanowano utworzenie 63 batalionów, które wejdą w skład 17 brygad podporządkowanych Dowództwu Wojsk Obrony Terytorialnej.

Pierwsze trzy brygady są już w trakcie formowania; przygotowanie następnych trzech jednostek zaplanowano na 2017 rok, kolejnych pięć brygad powstanie w 2018, a ostatnich sześć − w 2019 roku.Informuje się wszystkich zainteresowanych iż w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Nisku został otwarty Punkt Informacyjny w zakresie naboru oraz form pełnienia służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.


ZAKRES WIEDZY TEORETYCZNEJ OBOWIĄZUJĄCEJ KANDYDATA DO TERYTORIALNEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ
-> kliknij TUTAJ <-

Dane kontaktowe Punktu Informacyjnego w WKU w Nisku:
Telefony:
Oficer Wydziału Rekrutacji : 261 152 827

Specjalista Wydziału Rekrutacji : 261 152 837

E-mail: wkunisko@ron.mil.pl

Ponadto dodatkowe informacje o możliwości powołania do służby w formowanych pododdziałach Obrony Terytorialnej można uzyskać pod numerem telefonu :

Szef Wydziału Rekrutacji : 261 152 836