Strona Główna BIP Strona Główna
AKTUALNOŚCI
 

INFORMACJE

 


NABÓR DO SŁUŻBY KANDYDACKIEJ

więcej>>>


DNI OTWARTYCH KOSZAR W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM

więcej>>>
OBRONA TERYTORIALNA


WYDARZENIA

Święto Wojska Polskiego
W dniu 12 sierpnia 2016r.  z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego odbyła się msza w Kaplicy Garnizonowej.
Po nabożeństwie  na Placu Alarmowym 3 batalionu inżynieryjnego odbyła się Uroczysta zbiórka Jednostek Wojskowych Garnizonu Nisko.Wojskowy Komendant Uzupełnień z Dowódcą Garnizonu złożyli kwiaty pod pomnikami upamiętniającymi walkę żołnierzy Wojska Pilskiego.W  uroczystościach udział wzięli przedstawiciele służb mundurowych z administrowanego terenu oraz zaproszeni goście.Podczas Uroczystości Święta Wojska Polskiego WKU w Nisku wystawiło Punkt Promocyjny.
Tekst i zdjęcia: Piotr JAKUBOWSKI


Jubileusz setnych urodzin
Mieszkaniec Tarnobrzega kapitan Władysław SZPYT żołnierz Polskiej Wojny Obronnej 1939 r. w szeregach 24 Dywizji Piechoty Armii a następnie żołnierz Armii Krajowej
Inspektoratu Tarnobrzeg obchodził w miesiącu lipcu jubileusz setnych urodzin. Za aktywną działalność społeczną w środowisku Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej uhonorowany medalem „Pro Patria”.
         Z tej okazji jubilatowi w dniu 10.08.2016 r. złożyli uroczystą wizytę  Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie płk dr inż. Mariusz STOPA,  Wojskowy Komendant Uzupełnień
w Nisku ppłk Leszek STĘPIEŃ wraz z przedstawicielami Zarządu Okręgu Podkarpackiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.


Tekst i zdjęcia: Piotr JAKUBOWSKI


Szkolenie z ochrony obiektów - 30.06.2016r.

W dniu 22.04.2016r. z okazji obchodów Święta Wojsk Inżynieryjnych oraz Święta 16 Batalionu Saperów na terenie Garnizonu Nisko odbyły się uroczystości w których uczestniczyli dowódcy, żołnierze i pracownicy jednostek wojskowych stacjonujących się na terenie garnizonu Nisko. 

W dniu 30 czerwca 2016 roku na terenie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nisku odbyło się Szkolenie z pozorowanym naruszeniem systemu ochrony z udziałem służb ochronych SUFO oraz całego stanu osobowego WKU w Nisku.

Celem szkolenia było praktyczne doskonalenie procedur w sytuacji działania pod przymusem a także sprawdzenie działania sił ochrony oraz Policji w sytuacji napadu na pracownika ochrony.

więcej>>>


Mistrzostwa WSzW w Rzeszowie w badmintonie - 16.06.2016r..

W dniu 16.06.2016r. drużyna WKU w Nisku brałą udział w Mistrzostwach WSzW w Rzeszowie w badmintonie które współorganizował WSzW Rzeszów z Podpkarpackim Związkiem Badmintona.

W wyniku zaciętej rywalizacji WSzW Rzeszów oraz 6 Wojskowych Komend Uzupełnień Mistrzostwa WSzW w Rzeszowie wygrała drużyna WKU w Nisku w składzie:

  • mjr Daniel CHMIELOWIEC
  • kpt. Mariusz GRUNT

Klasyfikacja drużynowa:

    1. WKU w Nisku
    2. WKU w Mielcu
    3. WKU w Jarosławiu

Pozostała klasyfikacja
a) w grze pojedynczej


    mjr Daniel CHMIELOWIEC (WKU w Nisku)
    kpt. Mariusz GRUNT (WKU w Nisku)
    ppor. Maciej STAROŃ (WKU w Mielcu)

b) w grach podwojnych (debel):

    mjr Daniel CHMIELOWIEC, kpt. Mariusz GRUNT (WKU w Nisku)
    mjr Krzysztof DEPA, kpt. Tomasz MAZUR (WKU w Jarosławiu)
    mjr Robert BAJORSKI, ppor. Maciej STAROŃ (WKU w Mielcu)

więcej>>>


Szkolenie strzeleckie - 16.05.2016r.

W dniu 16.05.2016 r.  Wojskowy Komendant Uzupełnień w Nisku w ramach doskonalenia kondycji strzeleckiej kadry zawodowej WSzW w Rzeszowie oraz WKU, uczestniczył w strzelaniu przygotowawczym do strzelania bojowego B1 z PW do celów ukazujących się oraz strzelania kwalifikacyjnego z PW.
Zajęcia miały na celu m. in. wyłonienie, spośród szkolonych, reprezentacji strzeleckiej do zawodów sportowych z PW.


W ramach szkolenia prowadzono punkty nauczania:
- łączne czynności do strzelania bojowego B1 z PW;
- budowa, przeznaczenie i posługiwanie się maską przeciwgazową MP-6;
- budowa i rzut granatem szkolnym F1.

więcej>>>


Obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w Nisku - 03.05.2016r.

 

W dniu 3 maja 2015r. na Placu Wolności w Nisku odbyły się uroczystości z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstutucji 3 maja. W uroczystości udział wzieły wyznaczone pododdziały z jednostek Garnizonu Nisko. Wojskową Komendę Uzupełnień reprezentował ppłk Leszek Stępień. Uroczystości na placu zostały poprzedzone uroczystą mszą święta w Sanktuarium Św. Józefa a następnie pododdziały w szyku zwartym udały się pod pomnik Wdzięczności na Placu Wolności.

 

więcej>>>


 Święto Wojsk Inżynieryjnych - 22.04.2016r.
 

Wojskową Komendę Uzupełnień reprezentował ppłk Leszek Stępień , 16 Batalion Saperów  ppłk Marian Szymula, 3 Batalion Inżynieryjny  ppłk Zbigniew Drożdżewski, 3 Kompania Regulacji Ruchu kpt. Sebastian Sołtysek.

Ponadto na uroczystości zostali zaproszeni: Szef Oddziału Zagrożeń Niemilitarnych Zarządu Inżynierii Wojskowej Inspektoratu Rodzajów Wojsk Dowództwa Generalnego płk dr Artur Talik, zastępca dowódcy 21 Brygady płk Jarosław Mokrzycki, poseł na Sejm RP Rafał Weber, dyrektor HSW Antoni Rusinek, przedstawiciele służb mundurowych oraz władze samorządowe.

więcej>>>

 

 


Obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski


 

 

 

W dniu 19 kwietnia 2016r. Wojskowy Komendant Uzupełnień w Nisku brał udział w Obchodach 1050 Rocznicy Chrztu Polski w Powiecie Niżańskim. Obchody rozpoczęła uroczysta msza w Sanktuarium Św. Józefa w Nisku. Po Mszy ŚW. uczestnicy uroczystości przemaszerowali do Liceum Ogólnokształcącego w Nisku, gdzie odbyła się część artystyczna obchodów, którą przygotowali nauczyciele i uczniowie niżańskiego Liceum.

więcej>>>


Obchody 76-rocznicy Zbrodni Katyńskiej - 12.04.2016r.

 

W dniach 12-13 kwietnia 2016 Wojskowy Komendant Uzupełnień w Nisku brał udział w obchodach 76-rocznicy Zbrodni Katyńskiej . Obchody  zainaugurowała Msza Św. w Sanktuarium Św.  Józefa w Nisku w intencji ofiar zbrodni Katyńskiej.  Następnie ppłk Leszek Stępień wraz ppłk Zbigniewem Drożdżewskim oraz Proboszczem Parafii Wojskowej w Nisku ppłk Szczepanem Madoń złożyli kwiaty przy Tablicy Katyńskiej.

więcej>>>


Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - 01.03.2016r.

 

Dnia 1 marca 2016r. w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych delegacja Garnizonu Nisko uczciła pamięć składając wiązankę kwiatów i zapalając znicze na mogile kpt. Józefa ZADZIERSKIEGO ps. „WOŁYNIAK” w miejscowości Tarnawiec.

więcej>>>


Udział w Odprawie rozliczeniowo - zadaniowej 2015 rok. - 14.01.2016r.

 

Wojskowy Komendant Uzupełnień ppłk Leszek STĘPIEŃ wraz z Zastępcą Komendanta - Szefem Wydziału mjr Danielem CHMIELOWCEM w dniu 14.01.2016r. wzięli udział w Odprawie rozliczeniowo ?  zadaniowej za rok 2015 w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym w Rzeszowie.
Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie płk dypl. Zbigniew WINIARSKI wręczył patenty oficerskie żołnierzom rezerwy.

Wśród mianowanych był żołnierz rezerwy z terenu administrowanego przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Nisku ppor. Sebastian GĘBALA.


W trakcie odprawy podsumowano współzawodnictwo w sporcie powszechnym na szczeblu Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Nisku odniosła ogromny sukces zajmując po zaciętej rywalizacji I miejsce w klasyfikacji drużynowej wyprzedzając Wojewódzki Sztab Wojskowy oraz WKU w Jaśle.

W klasyfikacji indywidualnej:
I miejsce zdobył mjr Daniel CHMIELOWIEC (WKU w Nisku),
II miejsce mjr Krzysztof DEPA (WKU w Jarosławiu) ,
III miejsce kpt. Łukasz JAGIEŁŁO (WKU w Jaśle).

więcej>>>


CZAS OCHOTNIKÓW

WWW.OBYWATEL.GOV.PL